4 Veidi Kā Samazināt Google Ads [AdWords] Tēriņus

By | 2019-03-01T09:00:55+00:00 01/03/2019|Google Ads|0 Comments

Google Ads, protams, var būt ļoti efektīvs instruments, arī mazajam uzņēmējam, bet ir jābūt ļoti uzmanīgam, jo pārtērēt naudu Google reklāmās ir ļoti vienkārši. Mazam uzņēmējam katrs eiro ir no svara, tāpēc ir jācenšas pieejamos līdzekļus izmantot maksimāli efektīvi. Šodien iedošu pāris vienkāršus un varbūt kādam jau zināmus padomus, kā tieši samazināt reklāmas izmaksas, Google Ads tēriņus.

Negatīvie atslēgas vārdi

Google Ads Negatīvie Atslēgvārdi

Es teiktu, ka pats vienkāršākais un visplašāk zināmais padoms. Kas ir negatīvie atslēgas vārdi? Nosaukums jau pasaka priekšā – tie ir atslēgas vārdi, uz kuriem negribat, lai reklāma parādās. Kāpēc negribat? Nu šeit var būt dažādi iemesli, bet visbiežākais pamatojums ir – ja cilvēki meklē šos terminus un pēc tam uzklikšķina uz reklāmas, tad puslīdz droši prognozējams, ka šis klikšķis nerezultēsies ar mums vēlamu darbību. Ļoti bieži starp šādiem atslēgas vārdiem ir tādi vārdi kā ‘’bezmaksas’’, ‘’par velti’’ u.t.t. Reti kurš uzņēmējs kaut ko piedāvā bez maksas un līdz ar to šāds meklējums un cilvēks, kas stāv aiz tā, uzņēmējam var būt neinteresants.

Reizi mēnesī būtu ļoti svētīgi pārskatīt meklējumu terminus, uz kuriem ir parādījusies Jūsu reklāma un pārskatīt vai kādu no šiem terminiem nevajadzētu pievienot negatīvo atslēgas vārdu sarakstam. Laika gaitā tas ļaus Jums maksimāli attīrīt apmeklējumu un samazināt tēriņus par nekvalitatīvu un nevajadzīgu apmeklējumu.

Ģeogrāfiskā lokalizācija

Google Ads ģeogrāfiska lokalizācijaBiežākā kļūda, ar ko sastopos, ir tas, ka pēc noklusējuma visām kampaņām kā ģeogrāfiska lokācija ir izvēlēta visa Latvija. Te jāsaka, ka, lai arī Googleprāt Latvija joprojām ir viens mazs, melns punkts pasaules kartē, tomēr nu jau kādu krietnu laiku ir iespējas nedaudz precīzāk izvēlēties ģeogrāfisko lokāciju, arī Latvijas kontekstā.

Piemērs: ja jūsu uzņēmums sniedz pakalpojumus Rīgā un tās robežās, tad kāda jēga rādīt reklāmu Liepājā? Jā, protams, var oponēt, ka meklējumu skaits Liepājā nebūs diži liels un neko jau daudz nezaudēsim, bet es vienalga neredzu jēgu tērēt kaut centu, ja tas nav ekonomiski pamatoti. Rādīt reklāmu Liepājā par pakalpojumu, kas pieejams Rīgā nav prioritāte. Teorētiski tam var būt arī pozitīva ietekme, bet tā nav prioritāte un to var sākt eksperimentēt, kad paliek pāri mēneša budžets un varam atļauties naudu eksperimentiem.

Precizējot ģeogrāfiskās lokācijas, neieekonomēsiet tūkstošus Latvijas reālijās, bet pāris eiro iegūsiet, ko varēsiet novirzīt daudz lietderīgākās kampaņās.

Demogrāfiskā mērķēšana

Google Ads demogrāfiskā mērķēšanaŠis varētu būt tāds strīdīgs jautājums, jo ir visnotaļ drastisks solis kā limitēt tēriņus un būs cilvēki, kas kategoriski būs pret šo soli. Es arī neapgalvoju, ka šis padoms būtu jāīsteno katrā gadījumā, bet ir situācijas, kad to noteikti var izmantot.

Līdzīgi kā ar ģeogrāfisko lokāciju, arī šis padoms ir cieši saistīts ar apmeklējuma limitēšanu. Šajā gadījumā mums ir nosacīta iespēja limitēt to, kāda demogrāfiskā profila cilvēki redzēs mūsu reklāmu. Respektīvi mēs varam norādīt, kādām cilvēku grupām mēs gribam rādīt mūsu reklāmu. Katram produktam vai pakalpojumam ir savs vidējā klienta portrets.

Piemēram, jā konkrētais produkts ir orientēts uz vīriešiem vecumā 35+, tad īsti nebūtu jēga rādīt reklāmu vecuma grupai 18-25. Varētu pat iet tālāk un teikt, ka arī sievietēm no šīs reklāmas nebūs jēga, bet šeit ir jābūt uzmanīgiem, jo

bieži vien tas, kas lieto produktu un, kas pērk šo produktu nav viena un tā pati persona

Tāpēc var iznāk situācija, ka pārliekus limitējot reklāmu, mēs varam iešaut sev kājā. Kāpēc es minēju, ka mēs nosacīti varam ietekmēt demogrāfisko mērķēšanu? Tikai tāpēc, ka Google ne vienmēr būs spējīgs saprast, kas par cilvēku atrodas otrpus monitoram. Ja jūs esat ielogojušies savā Google kontā un sērfojat internetā, tad, protams, Google zinās diezgan precīzi, kas Jūs esat, bet, ja neesat ielogojušies, tad Google būs grūti saprast vai jūs esat vīrietis vai sieviete, nemaz nerunājot par vecumu.

Demogrāfiskā mērķēšana var būt veids kā optimizēt izmaksas, bet ar to ir jārīkojas ļoti piesardzīgi.

Likmju pielāgošana

Google Ads likmju pielāgošanaLikmju pielāgošana var būt ļoti efektīvs instruments, kas ļauj samazināt izmaksas. Principā tas nozīmē, ka mēs varam individualizēt likmes katrai ierīcei, ģeogrāfiskai lokācijai vai demogrāfiskam faktoram.

Piemērs: pieņemsim, ka manā biznesā es klientus galvenokārt iegūstu no mobīlā tālruņa zvaniem. Tas nozīmē, ka reklāma mobīlajos telefonos man ir ļoti svarīga, bet reklāmai stacionārajos datoros ir daudz mazāka nozīme.

Šajā gadījumā nebūs ekonomiski pamatoti abos gadījumos turēt reklāmu vienādi augstās pozīcijās. Stacionārajos datoros mēs reklāmu varam turēt daudz zemāk, līdz ar to mūsu likme ir zemāka, konsekventi arī mūsu izmaksas šajā gadījumā ir daudz zemākas. Vienkāršojot tas nozīmē, ka varam konkrētās situācijās maksāt mazāk naudas un novirzīt to uz mums daudz svarīgākām kampaņām.

Laika gaitā, analizējot rezultātus un saprotot, kas strādā vairāk un kas mazāk, mēs varam atbilstoši pielāgot likmes un daudz efektīvāk novirzīt mūsu budžeta sadalījumu.

Šie ir protams tikai četri vienkārši veidi kā optimizēt Google Ads izmaksas. Ir arī vēl citi veidi, bet sākot ar šiem vienkāršākajiem Jūs jau varēsiet iegūt labākus rezultātus. Tomēr vēlreiz piebildīšu, ka visus augstākminētos paņēmienus nevajag ieviest viekārši tāpēc, ka pastāv tāda iespēja, vienmēr vajag individuāli analizēt katru situāciju un apsvērt vai konkrētais padomos Jums palīdzēs. Galvenais eksperimentējiet, analizējiet rezultātus un vienmēr turpiniet uzlabot savus Google Ads kontus!

About the Author:

Mārtiņš ir viens no Latvijas vadošajiem Google Ads (iepriekš Google AdWords) speciālistiem ar 10+ gadu pieredzi. Strādājis gan pie nelieliem lokāliem, gan milzīgiem starptautiskiem Google Ads budžetiem, kas mērāmi vairākos simtos tūkstošos gada laikā. Šobrīd gatavs palīdzēt jebkuram uzņēmumam, pat vismazākajam!

Leave A Comment

Vēl šaubies? Sazinies ar mums!

Atstāj mums savus kontaktus. Kāds no speciālistiem sazināsies ar Jums, varēsiet saņemt atbildes uz vēl neskaidrajiem jautājumiem!

X
Pievienoties!